Jak bezpiecznie przewozic sprzet muzyczny

Transport instrumentów muzycznych może nastręczać trudności. Przemieszczanie się ze sprzętem w czasie trasy koncertowej czy nawet najzwyklejsza przeprowadzka to sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność. Jak zadbać o bezpieczeństwo przewożonych instrumentów?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Do transportu instrumentów muzycznych zawsze trzeba się dobrze przygotować. Zazwyczaj są to przedmioty bardzo delikatne i drogie. Zdarza się też, że posiadają dla właściciela dużą wartość sentymentalną. Ich uszkodzenie mogłoby oznaczać podwójną stratę. Większość mniejszych instrumentów posiada swoje własne futerały w których przechowywane są na co dzień. Mogą okazać się dobrym zabezpieczeniem na czas podróży, jednak pod pewnym warunkiem. Muszą być solidne. Powinny to być gigbagi lub futerały z włókna szklanego. W innym wypadku warto rozważyć specjalne skrzynie na instrumenty. Pozwalają one na zabezpieczenie cennej zawartości przed dwom najgroźniejszymi czynnikami – wilgocią oraz wstrząsami. W czasie transportu delikatne instrumenty mogą ulec nie tylko uszkodzeniom mechanicznym, ale równie łatwo o ich rozstrojenie pod wpływem drgań. W profesjonalnej skrzyni na instrumenty będą odpowiednio zabezpieczone również przed działaniem wilgoci.

Skrzynie transportowe na wymiar

Skrzynie o uniwersalnych wymiarach zapewniają możliwość bezpiecznego przetransportowania wielu różnych instrumentów muzycznych. Jednak część z nich posiada na tyle nietypowe kształty, że potrzebują specjalnego rozwiązania. W takim przypadku idealnie sprawdzą się skrzynie transportowe na wymiarNa podstawie informacji o wymiarach instrumentu i jego specyfice, upodobaniach co do wykończenia skrzyni transportowej, zostanie wykonany projekt, który po akceptacji zleceniodawcy zostaje zrealizowany. Skrzynia tego typu zapewnia najwyższy poziom ochrony.

Naprawa uszkodzonego instrumentu może okazać się bardzo kosztowna, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwa. Dla wielu muzyków utrata swojego sprzętu może oznaczać podwójną stratę zarówno materialną, jak i sentymentalną. Na czas transportu warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w skrzynię na instrumenty muzyczne.