Skrzynie transportowe flight case – najczesciej zadawane pytania

Jeśli poszukujesz skrzyni transportowej, prędzej czy później natkniesz się na ofertę skrzyń typu flight case. W tym tekście przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kufrów przewozowych.

Flight case – co to jest?

Flight case to skrzynia transportowa do przechowywania i przewożenia wartościowej, delikatnej i podatnej na uszkodzenia aparatury, instrumentów czy sprzętu. Dzięki swojej budowie zapewniają znajdującym się w nich przedmiotom bezpieczeństwo w czasie podróży.

Co można przewozić w skrzyniach flight case?

Skrzynie służą przede wszystkim do transportu delikatnych przedmiotów o dużej wartości. Może być to sprzęt muzyczny (instrumenty, nagłośnienie), aparatura medyczna lub naukowa (wyroby precyzyjne, szklane etc.), urządzenia elektroniczne, broń krótka oraz długa, a także wszelkie inne przedmioty, które pragniemy zabezpieczyć w trakcie podróży przed niekorzystnymi czynnikami mogącymi uszkodzić przewożone dobra.

Czy można zamówić flight case na wymiar?

Większość skrzyń typu flight case powstaje na zamówienie. Skrzynia zostanie wykonana zgodnie z życzeniem klienta, a jej wymiary indywidualnie dopasowane do zgłoszonych potrzeb i docelowej zawartości.

Z jakich materiałów wykonany jest flight case?

Budowa skrzyni opiera się na systemie aluminiowych profili tworzących szkielet dla ścianek ze sklejki fenolowej. Narożniki wykonano ze stopu stali i cynku. Dodatkowym zabezpieczeniem sztywnej konstrukcji flight case są osłonki na wrażliwe miejsca, którymi potencjalnie mogłyby przedostawać się zabrudzenia czy wilgoć. Rozwiązanie to całkowicie chroni przewożone przedmioty przed jakimikolwiek niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Czy flight case jest wodoodporny?

Tak. Właściwością sklejki fenolowej jest odporność na wodę (wilgoć).

Wnętrze skrzyni – z czego jest wykonane i jakie ma właściwości?

Flight case zamówiony na wymiar gwarantuje, iż transportowany sprzęt nie będzie poruszał się wewnątrz kufra w czasie podróży. Dzięki temu nie grożą mu żadne uszkodzenia. Wypełnieniem skrzyni najczęściej jest pianka techniczna, która idealnie izoluje przedmioty względem siebie i utrzymuje je na swoim miejscu, chroniąc nawet najbardziej delikatną zawartość.

Jaka jest cena skrzyni flight case?

Skrzynie transportowe na wymiar są dobrem indywidualnie dostosowywanym do potrzeb klienta. Wykonanie i jego koszt zależą od wielu czynników. Zamówienie można złożyć, wypełniając formularz na stronie – należy załączyć w nim szczegółowy opis oczekiwań (materiał, kolor, wymiary, elementy wykończenia), tak aby efekt końcowy był maksymalnie satysfakcjonujący dla każdej ze stron.